2019-12-09 ‒ 2019-12-14

Verslo misija į Jungtinius Arabų Emyratus, 2019 m. gruodžio 9-14 d.

Lietuvos verslo misija į Jungtinius Arabų Emyratus

Lietuvos verslo delegacija dalyvavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje gruodžio 9-14 d. rengtoje tarptautinėje maisto, gėrimų ir svetingumo paslaugų industrijos inovacijų parodoje „SIAL ME“.

Šiemet paroda pritraukė per 23000 sektoriumi besidominčių lankytojų, per 1143 įmonių, prezentavusių savo stendus iš skirtingų daugiau nei 50 pasaulio valstybių. Parodos aktyvus plotas apėmė 22000 kvadratinių metrų plotą, ją aplankė net 550 tarptautinių ir vietinių maisto ir gėrimų pirkimo kompanijų, įvyko per 5000 B2B susitikimų, buvo pasirašyta verslo sandorių už daugiau nei 1,75 miliardo eurų.
Lietuvos verslo delegacija aplankė visus parodos sektorius: maisto, svetingumo paslaugų industrijos ir gėrimų inovacijų; maisto ir gėrimų paslaugų. Verslo misijos dalyviai taip pat dalyvavo verslo susitikimuose.
Lietuvos verslo delegacija ypač didelį vaidmenį skyrė maisto ir gėrimų pramonės inovacijoms. Verslo delegacijos dalyviai liko sužavėti nepriekaištinga renginio organizacija ir renginių gausa, tokių kaip „Nacionalinis Jungtinių Arabų Emyratų kavos ruošėjų čempionatas“, „Arabiškos kavos ruošėjų čempionatas“ ir kitų. Taip pat buvo surengta daug aktualių konferencijų bei perskaitytą naudingų pranešimų maisto ir gėrimų inovacijų tematika parodos koferencijų erdvėje.

Verslo misijos dalyviai:

UAB “MOKAM”
UAB “Daimanta”
UAB “Geonovum”
MB “Upės arklys”
MB “Mėlynas autobusiukas”

 

Įmonių dalyvavimas dalinai finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą, iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų.
UAB AUTARĖ įgyvendina projektą pagal priemonę „Naujos galimybės LT“, skirtą įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir plėtrai. Priemonės apimtyje finansuojamos įmonės prekes gaminančios arba paslaugas teikiančios įmonės, vykstančios į verslo misijas. Finansavimą gali gauti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės su sąlyga, jog grupę turi sudaryti bent 5 atstovai iš vieno ekonomikos sektoriaus, tokiu atveju atsiranda galimybė finansuoti ir kitų ekonomikos sektoriaus atstovus.