2019-07-05 ‒ 2019-07-10

Verslo misija į Odesą (Ukrainą), 2019m. liepos 5–10 d.

Tarptautinė verslo misija į Odesą, Ukrainą

Lietuvos verslo delegacija dalyvavo Ukrainoje, Odesos mieste, minios investavimo platformos „Startas“ ir kompanijos Odesos plėtojimo grupė (ODG) rengtuose Odesos ir Ukrainos kriptovaliutų ir Block chain technologijų startuolių bei pramonės ir mokymo procesų skaitmenizavimo verslo susitikimuose ir veiklos pristatymuose siekiant pritraukti investicijas iš užsienio.

Lietuvos verslo misija teigiamai vertino gerą formalios ir neformalios verslo susitikimų aplinkos su minėto sektoriaus įmonėmis organizavimą ir dideles kriptovaliutų ir block-chain technologijų įmonių galimybes Ukrainoje.

Lietuvos įmonių atstovai domėjosi pramonės skaitmenizavimo tendencijomis Odesoje ir Ukrainoje, susitiko su šias paslaugas ir IT sprendimus teikiančių įmonių atstovais. Didelį įspūdį paliko palyginus nauja ir novatoriška mokymo įstaigų mokymo procesų skaitmenizavimo paslaugas teikianti įmonė „Hillel“, kurios taikomi skaitmenizacijos modeliai leidžia ženkliai sumažinti žmogiškuosius mokymo programų rengybos ir dėstymo kaštus, palengvina žinių įsisavinimą.

Lietuvos verslo atstovai taip pat buvo išsamiai supažindinti su užsienio IT startuolių steigimo sąlygomis Ukrainoje ir Odesoje, IT gebėjimus turinčių vietinių darbuotojų darbo rinka ir bendra investicine aplinka, mokestinėmis lengvatomis steigiant IT įmones.

 

Įmonių dalyvavimas dalinai finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą, iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų.

UAB AUTARĖ įgyvendina projektą pagal priemonę „Naujos galimybės LT“, skirtą įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir plėtrai. Priemonės apimtyje finansuojamos įmonės prekes gaminančios arba paslaugas teikiančios įmonės, vykstančios į verslo misijas. Finansavimą gali gauti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės su sąlyga, jog grupę turi sudaryti bent 5 atstovai iš vieno ekonomikos sektoriaus, tokiu atveju atsiranda galimybė finansuoti ir kitų ekonomikos sektoriaus atstovus.