2019-08-07 ‒ 2019-08-12

Verslo misija į Odesą (Ukrainą), 2019m. rugpjūčio 7-12 d.

Tarptautinė verslo misija į Odesą, Ukrainą

Lietuvos verslo delegacija dalyvavo Ukrainoje, Odesos mieste, rugpjūčio 8 – 11 dienomis rengtoje kasmet rengiamoje tarptautinės juvelyrikos parodoje „Juvelyrikos salonas“. Paroda sutraukia kelis šimtus stendų dalyvių – tiek pradedančiųjų juvelyrikos dizainerių, tiek ir seniai juvelyrikoje įsitvirtinusių prekių ženklų įmonių. Juvelyrikos pasaulio profesionalai, pristatę savo stendus buvo iš gerai žinomų Italijos, Bulgarijos, Turkijos, Ukrainos ir Graikijos bendrovių, tokių kaip Mad‘Or,  Parodą aplanko apie 20000 juvelyrikai neabejingų lankytojų, mažmenininkų, brangakmenių importuotojų ir naujai juvelyrika besidominčių investuotojų iš JAV, Kanados, Europos, Artimųjų Rytų, Azijos.

Šiųmetinėje parodoje „Juvelyrikos salonas“ Lietuvos verslo delegacija aplankė šiuos sektorius: galanterijos, diržų ir aksesuarų; neapdorotų brangiųjų akmenų ir brangakmenių; meninio juvelyrinio dizaino; pradedančiųjų juvelyrikų darbų parodoje.

Lietuvos verslo atstovai ypač teigiamai vertino jaunųjų Italijos juvelyrikų darbų parodą, panaudojant sidabrą ir brangiuosius akmenis. Susitiko su keletu Italijos juvelyrų dėl galimybės pristatyti jų darbus Lietuvoje. Bene didžiausio susidomėjimo susilaukė naujojo 2019-2020 Rudens/Žiemos sezono juvelyrinių dirbinių kolekcijos pristatymas, kuriame Lietuvos verslo delegacija turėjo galimybę susipažinti su naujosiomis auskarų, žiedų ir brangakmenių apdirbimo bei dizaino tendencijomis. Taip pat verslo misijos atstovai skyrė daug dėmesio vietiniams Odesos juvelyrams ir jų darbų ekspozicijoms, bei žymiesiems Ukrainos Juvelyrikos namų su savo dirbinių ir paslaugų stendams. Teigiamai vertino ir užsienio juvelyrinių prekių ženklų bei rankų darbo juvelyrinių dirbinių ekspozicijas.

Lietuvos verslo misija domėjosi ir individualizuotų juvelyrinių dirbinių kolekcijomis, pristatytomis parodoje, dalyvavo B2B susitikimuose su juvelyrinių dirbinių gamintojais ir juvelyrikos žaliavų tiekėjais.

 

Įmonių dalyvavimas dalinai finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą, iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų.

UAB AUTARĖ įgyvendina projektą pagal priemonę „Naujos galimybės LT“, skirtą įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir plėtrai. Priemonės apimtyje finansuojamos įmonės prekes gaminančios arba paslaugas teikiančios įmonės, vykstančios į verslo misijas. Finansavimą gali gauti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės su sąlyga, jog grupę turi sudaryti bent 5 atstovai iš vieno ekonomikos sektoriaus, tokiu atveju atsiranda galimybė finansuoti ir kitų ekonomikos sektoriaus atstovus.