2019-05-05 ‒ 2019-05-13

Verslo misija į Tokiją (Japonija), 2019m. gegužės 05-13 d.

Lietuvos verslo delegacija Japonijoje 2019 m.

Lietuvos verslo delegacija dalyvavo Japonijoje, Tokijo mieste, kasmet rengiamoje Japonijos IT technologijų savaitėje, sutraukiančioje virš tūkstančio IT technologijų įmonių pristatyti savo sprendimus, per 66 tūkstančius lankytojų iš kurių daugiau nei pusė sudaro IT verslo ir verslo klientų atstovai. Šiumetinėje Japonijos IT technologijų savaitėje, gegužės 8 – 10 dienomis, buvo surengta net 11 specializuotų IT parodų, ir 31 seminaras, renginys pritraukė daugiau nei 215 skirtingų pasaulinės žiniasklaidos organų atstovų dėmesio.

Lietuvos verslo įmonių atstovai susitiko su kompanijų Asus, Hitachi systems, Supreme System, User Local, DYM, Nitto Kogyo, Com Square, Asterisk, Gimtops ir Forval atstovais. Dalyvauta B2B susitikimuose ir kelete seminarų aktualiomis IT tendencijų ir ateities vizijų temomis. Parodose vyravo atstovai iš JAV, Pietų Korėjos, Kinijos, Taivano ir Vietnamo, tačiau būta ir žymių Europos IT techonologijų gamintojų ir plėtotojų.

Lietuvos verslo delegacija pozityviai įvertino kompanijos Adobe Systems, Dentsu Digital, LINE Corporation pranešimus Japonijos IT savaitės renginio metu. Didelio susidomėjimo sulaukė kompanijos Slack Technologies, Inc. atstovų pranešimas apie faktinį dirbtinio intelekto panaudojimą ateities biurų darbe.

Iš Europos valstybių IT insdustrijos plėtotojų Lietuvos verslo delegacija teigiamai vertino Olandijos paviljone rezidavusias IT įmones ir startuolius.

Įmonių dalyvavimas dalinai finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą, iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų.

UAB AUTARĖ įgyvendina projektą pagal priemonę „Naujos galimybės LT“, skirtą įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir plėtrai. Priemonės apimtyje finansuojamos įmonės prekes gaminančios arba paslaugas teikiančios įmonės, vykstančios į verslo misijas. Finansavimą gali gauti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės su sąlyga, jog grupę turi sudaryti bent 5 atstovai iš vieno ekonomikos sektoriaus, tokiu atveju atsiranda galimybė finansuoti ir kitų ekonomikos sektoriaus atstovus.